Voor en door buurtbewoners.

Buurtnieuws

Wijkwens: samen naar de Keukenhof

Bewoners van Krispijn wilden samen iets doen aan eenzaamheid in hun wijk. Zeker als je netwerk in de wijk niet groot is, kan dat een groot probleem zijn. Samen er op uit? Bijvoorbeeld naar de Keukenhof.

In mei gingen 45 bewoners samen naar de Keukenhof. Zes verschillende culturen kwamen bij elkaar. “De bewoners zochten elkaar in de bus al op, ondanks dat ze elkaar soms niet (goed) konden verstaan”, vertelt Dursel Buyukodabasi . “Ook bij de Keukenhof zelf ondersteunden de bewoners elkaar, wanneer de één bijvoorbeeld minder mobiel was dan de ander.”

Niet langer eenzaam
Het gaat om wijkbewoners die zich eenzaam voelen. Die nieuwe contacten nodig hebben. Die zo ook kennis maken met verschillende culturen. De Regiegroep Wijkwensen ondersteunde dit voorstel graag.
Het uitstapje was een succes en er zijn veel nieuwe contacten gelegd. “Bewoners vroegen terug in de bus al wanneer de volgende keer zal zijn.”

Ook een Wijkwens?
Kijk eens op https://www.wijkendordrecht.nl/wijkwensen voor meer informatie. Aanvragen is eenvoudig.

Nieuws van dordtcentraal.

Actueel

Johan de Witt-gymnasium in finale NK Debatteren havo/vwo

DORDRECHT – Het Johan de Witt-gymnasium staat komende zaterdag in de finale van het NK Debatteren …

Actueel

Ambulancemeldkamer kan patiënt binnenkort live zien

DRECHTSTEDEN – Centralisten in de ambulancemeldkamer kunnen vanaf 1 februari live meekijken bij sommige spoedsituaties. Wie in deze regio 112 belt voor een medisch noodgeval, kan de vraag krijgen om een beeldbelverbinding te openen en de patiënt live in beeld te brengen.

Actueel

‘Zwijndrechtse ambulance’ is gearriveerd aan front in Oekraïne

ZWIJNDRECHT – Een ambulance die vijf jaar lang in onze regio  – voornamelijk in de Zwijndrechtse Waard – heeft gereden, is goed aangekomen in Oekraïne om daar hulpvoertuig te worden.