Voor en door buurtbewoners.

Buurtnieuws

Wijkwens: samen naar de Keukenhof

Bewoners van Krispijn wilden samen iets doen aan eenzaamheid in hun wijk. Zeker als je netwerk in de wijk niet groot is, kan dat een groot probleem zijn. Samen er op uit? Bijvoorbeeld naar de Keukenhof.

In mei gingen 45 bewoners samen naar de Keukenhof. Zes verschillende culturen kwamen bij elkaar. “De bewoners zochten elkaar in de bus al op, ondanks dat ze elkaar soms niet (goed) konden verstaan”, vertelt Dursel Buyukodabasi . “Ook bij de Keukenhof zelf ondersteunden de bewoners elkaar, wanneer de één bijvoorbeeld minder mobiel was dan de ander.”

Niet langer eenzaam
Het gaat om wijkbewoners die zich eenzaam voelen. Die nieuwe contacten nodig hebben. Die zo ook kennis maken met verschillende culturen. De Regiegroep Wijkwensen ondersteunde dit voorstel graag.
Het uitstapje was een succes en er zijn veel nieuwe contacten gelegd. “Bewoners vroegen terug in de bus al wanneer de volgende keer zal zijn.”

Ook een Wijkwens?
Kijk eens op https://www.wijkendordrecht.nl/wijkwensen voor meer informatie. Aanvragen is eenvoudig.

Nieuws van dordtcentraal.

Actueel

Baggerwerkzaamheden Plan Tij van start

DORDRECHT – De baggerwerkzaamheden in en rondom Plan Tij zijn inmiddels van start gegaan. Met deze werkzaamheden wordt uitvoering gegeven aan de afspraken die zijn gemaakt bij de oplevering van de wijk: het baggeren van het water binnen de mandeligheid Plan Tij maakt onderdeel uit van een groter gemeentelijk project en wordt door de gemeente uitgevoerd, gelijktijdig met werkzaamheden in de omliggende gebieden.  (Foto: Ellen Ravelli )

Actueel

Rijk zet grote stap: 340 miljoen euro voor vernieuwing stations Dordrecht en Campus Leerpark

DORDRECHT – Dordrecht maakt zich op voor een forse impuls in bereikbaarheid en stedelijke ontwikkeling. Het Rijk stelt twee Dordtse stationsprojecten voor met een gezamenlijke waarde van circa 340 miljoen euro. Het gaat om de modernisering van Station Dordrecht en de realisatie van het nieuwe station Campus Leerpark. De komende maanden volgen vervolggesprekken over planning en financiering tussen Rijk, provincie en gemeente. ( Foto: Stolk Fotografie ) 

Actueel

Van ’t Hek: ‘Dordrecht is de kanarie in de kolenmijn’ – tentoonstelling over PFAS-verzet opent op Station Dordrecht

DORDRECHT – In de stationshal van Station Dordrecht opent op donderdag 29 januari de tentoonstelling Onafbreekbaar Verzet. De expositie is een burgerinitiatief waarin kunst, wetenschap en activisme samenkomen rond de gevolgen van PFAS-vervuiling. Bewoners, kunstenaars, artsen en wetenschappers tonen hoe lokaal verzet is ontstaan tegen stoffen die gezondheid en leefomgeving aantasten. Cabaretier Youp van ’t Hek sprak zich eerder scherp uit over de situatie in Dordrecht en noemde de stad “de kanarie in de kolenmijn”. ( Foto: Stolk Fotografie )