Voor en door buurtbewoners.

Buurtnieuws

Wijkwens: samen naar de Keukenhof

Bewoners van Krispijn wilden samen iets doen aan eenzaamheid in hun wijk. Zeker als je netwerk in de wijk niet groot is, kan dat een groot probleem zijn. Samen er op uit? Bijvoorbeeld naar de Keukenhof.

In mei gingen 45 bewoners samen naar de Keukenhof. Zes verschillende culturen kwamen bij elkaar. “De bewoners zochten elkaar in de bus al op, ondanks dat ze elkaar soms niet (goed) konden verstaan”, vertelt Dursel Buyukodabasi . “Ook bij de Keukenhof zelf ondersteunden de bewoners elkaar, wanneer de één bijvoorbeeld minder mobiel was dan de ander.”

Niet langer eenzaam
Het gaat om wijkbewoners die zich eenzaam voelen. Die nieuwe contacten nodig hebben. Die zo ook kennis maken met verschillende culturen. De Regiegroep Wijkwensen ondersteunde dit voorstel graag.
Het uitstapje was een succes en er zijn veel nieuwe contacten gelegd. “Bewoners vroegen terug in de bus al wanneer de volgende keer zal zijn.”

Ook een Wijkwens?
Kijk eens op https://www.wijkendordrecht.nl/wijkwensen voor meer informatie. Aanvragen is eenvoudig.

Nieuws van dordtcentraal.

Actueel

Digitale kieshulp MijnStem live voor gemeenteraadsverkiezingen in Dordrecht

DORDRECHT – Dordtenaren kunnen vanaf vandaag hulp krijgen bij het bepalen van hun stem voor de aankomende gemeenteraadsverkiezingen. De digitale kieshulp MijnStem staat online via: mijnstem.nl/dordrecht.

Actueel

Leerlingen Oranje Nassauschool koken en bakken in Stadsklooster

DORDRECHT – Leerlingen van groep 4 van de Oranje Nassauschool in Dordrecht gaan koken en bakken in het Stadsklooster Dordt. In het voormalige Leprooshuis aan de Vriesestraat, dat vroeger onderdak bood aan zieken, armen en kwetsbaren, brengen de kinderen hun lessen over voeding in de praktijk in de keuken en eetzaal van het klooster.

Actueel

Sneeuwval maakt Dordrecht winters

DORDRECHT –  De sneeuw heeft zondagmiddag ook Dordrecht bereikt en de stad in korte tijd wit gekleurd. Het winterse weer zorgt voor gladde wegen en verraderlijke situaties in het verkeer. Vanwege de gladheid heeft het KNMI voor het hele land code geel afgegeven. (Foto’s: Stolk Fotografie)