Voor en door buurtbewoners.

Buurtnieuws

29 januari: opruimdag!

Opruimdag in Oud-Krispijn

’n Schone straat… je hebt het zelf in de hand. Maar een beetje hulp bij het schoonhouden van de wijk is natuurlijk altijd fijn. Op woensdag 29 januari van 10.00 tot 16.00 uur is er een opruimdag in Oud-Krispijn.

Aan de Gouveneurstraat (bij het park) staat woensdag een speciale container waarin bewoners hun grof afval kwijt kunnen. Er is ook een mini-milieustraat voor papier en plastic. Wie vragen heeft, kan die stellen aan de afvalcoaches. ‘Geef het Dordt’ is aanwezig om spullen die nog goed zijn aan te pakken. Zin in een bakkie? Wij zorgen voor koffie en thee.

De opruimdag is een van de acties in West voor een schone wijk met minder zwerfafval. Het Buurt Service Team en HVC maken dagelijks extra ronden. Ze halen zwerfvuil en afval weg dat naast de ondergrondse containers staat. Dit jaar volgen nog meer acties zoals de inzet van extra handhavers. De gemeente werkt samen met de woningcorporaties, Wijk voor Wijk en buurtpreventie aan een plan om het gedrag van mensen te veranderen. En natuurlijk heeft iedere bewoner een eigen rol: ’n Schone straat … je hebt het zelf in de hand’.

Kijk voor meer informatie www.dordrecht.nl/schonestad.

Nieuws van dordtcentraal.

Actueel

Anneloes van ’t Licht maakt de impact van misbruik bespreekbaar

DORDRECHT – Als kind werd Anneloes van ‘t Licht jarenlang misbruikt door haar vader en broer. Toen zij op zestienjarige leeftijd naar buiten kwam met haar verhaal, werd ze niet gezien, niet gehoord en bovenal niet geloofd. Niet alleen het misbruik zelf, maar ook het wegkijken en zwijgen van haar omgeving liet diepe sporen na.

112-nieuws

Fietser gewond na aanrijding op Reeweg Oost in Dordrecht

DORDRECHT – Een fietser is vanmiddag gewond geraakt bij een verkeersongeval op de Reeweg Oost in Dordrecht. Het incident vond rond 14.00 uur plaats. De man reed over de Reeweg Oost toen hij werd aangereden door een automobilist die vanaf de Celebesstraat de weg wilde oprijden. Door nog onbekende oorzaak kwamen de twee met elkaar in botsing. Ambulancepersoneel heeft het slachtoffer eerste hulp verleend en hem vervolgens naar het het ziekenhuis  vervoerd voor verdere behandeling. De politie is een onderzoek gestart naar de toedracht van het ongeval en spreekt met getuigen. ( Foto: Stolk Fotografie )

Actueel

2027 wordt in Dordt het Vincent van Gogh-jaar

DORDRECHT – Een grote hoeveelheid werk van Vincent van Gogh is in 1877 in Dordrecht verbrand. Dit even opmerkelijke als pijnlijke feit komt op tafel als Hans Berrevoets en Bart van Aanholt vertellen over het plan om volgend jaar tal van activiteiten te organiseren ter herinnering dat de wereldberoemde schilder precies 150 jaar geleden in Dordt woonde en werkte.