Voor en door buurtbewoners.

Buurtnieuws

29 januari: opruimdag!

Opruimdag in Oud-Krispijn

’n Schone straat… je hebt het zelf in de hand. Maar een beetje hulp bij het schoonhouden van de wijk is natuurlijk altijd fijn. Op woensdag 29 januari van 10.00 tot 16.00 uur is er een opruimdag in Oud-Krispijn.

Aan de Gouveneurstraat (bij het park) staat woensdag een speciale container waarin bewoners hun grof afval kwijt kunnen. Er is ook een mini-milieustraat voor papier en plastic. Wie vragen heeft, kan die stellen aan de afvalcoaches. ‘Geef het Dordt’ is aanwezig om spullen die nog goed zijn aan te pakken. Zin in een bakkie? Wij zorgen voor koffie en thee.

De opruimdag is een van de acties in West voor een schone wijk met minder zwerfafval. Het Buurt Service Team en HVC maken dagelijks extra ronden. Ze halen zwerfvuil en afval weg dat naast de ondergrondse containers staat. Dit jaar volgen nog meer acties zoals de inzet van extra handhavers. De gemeente werkt samen met de woningcorporaties, Wijk voor Wijk en buurtpreventie aan een plan om het gedrag van mensen te veranderen. En natuurlijk heeft iedere bewoner een eigen rol: ’n Schone straat … je hebt het zelf in de hand’.

Kijk voor meer informatie www.dordrecht.nl/schonestad.

Nieuws van dordtcentraal.

Actueel

Sneeuwval maakt Dordrecht winters

DORDRECHT –  De sneeuw heeft zondagmiddag ook Dordrecht bereikt en de stad in korte tijd wit gekleurd. Het winterse weer zorgt voor gladde wegen en verraderlijke situaties in het verkeer. Vanwege de gladheid heeft het KNMI voor het hele land code geel afgegeven. (Foto’s: Stolk Fotografie)

112-nieuws

VIDEO: Brand in kelderbox aan Staringlaan in Papendrecht snel onder controle

PAPENDRECHT – Aan de Staringlaan in Papendrecht is zondagochtend brand uitgebroken in een kelderbox onder een wooncomplex. De brandweer was snel ter plaatse en startte direct met bluswerkzaamheden. Vanwege rookontwikkeling in en rond het gebouw kregen omwonenden het advies ramen en deuren te sluiten en de ventilatie uit te schakelen. Ook werd gevraagd uit de rook te blijven en de hulpdiensten voldoende ruimte te geven.(Foto’s en Video: Stolk Fotografie )

Actueel

Sponsorloop Yuverta Dordrecht levert € 3.839,10 op voor de Roparun

DORDRECHT – De sponsorloop van Yuverta Dordrecht heeft € 3.839,10 opgebracht voor de Roparun. Een resultaat waar zowel de school als Team De Jongh Samen Vooruit trots op is.