Voor en door buurtbewoners.

Buurtnieuws

Creatief talent gezocht voor expositie bij Weizigt

Sinds 2013 biedt Duurzaamheidscentrum Weizigt kunstenaars uit de regio de gelegenheid te exposeren op het terrein. Op het voormalig landgoed komen de kunstwerken goed tot hun recht en trekken zij flink wat belangstelling. Ook voor 2018 is Weizigt op zoek naar bijzondere, originele werken om een expositie in te kunnen richten.

Op 5 oktober organiseert Weizigt daarom een kunstenaarswandeling om geïnteresseerden een indruk te geven van de mogelijkheden.

Weizigt, een bijzondere expositieterrein

Zoek je als kunstenaar een mogelijkheid om je werk te presenteren aan een breed publiek? Het terrein van Duurzaamheidscentrum Weizigt, een groene oase van 2 ha, wordt jaarlijkse door 160.000 mensen bezocht. Ook geniet je regelmatig van lokale en regionale media-aandacht en vergroot je de kans op verkoop of verhuur van je werk.

De duur van een expositie is maximaal een half jaar, van maart t/m eind oktober, maar een kortere of langere periode is ook bespreekbaar. Weizigt verzorgt het volgende voor de kunstenaars:

  • de mogelijkheid te exposeren van maart 2018 tot eind oktober 2018;
  • een verzorgde biologische tuin, Klimaatkas en duurzame Stadsboerderij;
  • een terrein dat elke dag van 09.00 uur tot 17.00 uur geopend is en daarna wordt afgesloten;
  • promotie van de expositie via de verschillende communicatiekanalen van Weizigt.

De enige eis die Weizigt stelt aan de nieuwe exposanten is dat het werk een duidelijke connectie heeft met duurzaamheid.

Interesse in exposeren

Om kunstenaars een indruk te geven van de mogelijkheden, organiseert Duurzaamheidscentrum Weizigt op donderdag 5 oktober om 10.00 uur een kunstenaarswandeling. Iedereen die interesse heeft in het exposeren bij Weizigt kan zich opgeven voor deze wandeling. Om je aan te melden neem je contact op via weizigt@dordrecht.nl of 078 – 770 8200. Meer informatie over exposeren bij Weizigt is te vinden op www.weizigt.nl.

Nieuws van dordtcentraal.

Actueel

Vier de kerstvakantie in Huis Van Gijn

DORDRECHT – Huis Van Gijn is tot en met 4 januari gehuld in de klassieke kerstsfeer van weleer. Kom langs en geniet van de groene guirlandes, rode strikken, kerstbomen met antieke ballen en de vele lichtjes die je tegemoet flonkeren. Het museum is in de kerstvakantie extra open op dinsdag 23 en 30 december. Extra gezelligheid is er op 2 januari met het jaarlijkse Winterfestijn, een historisch uitje voor jong en oud. (Foto: Tomas Mutsaers)

Actueel

Ruud Lammers opnieuw lijsttrekker Onafhankelijk Papendrecht (OP) voor gemeenteraadsverkiezingen 2026

PAPENDRECHT – Onafhankelijk Papendrecht (OP) heeft fractievoorzitter Ruud Lammers opnieuw gekozen als lijsttrekker voor de gemeenteraadsverkiezingen op 18 maart 2026. Lammers is sinds 2010 gemeenteraadslid in Papendrecht en sinds 2014 fractievoorzitter en lijsttrekker van de partij. De partij heeft een groei doorgemaakt van één zetel in 2014 naar vier zetels in 2022. Ruud Lammers is dankbaar voor het in hem en de partij gestelde vertrouwen. 

Actueel

Wij Houden Het Hollands pakt uit met kerstuitzending

REGIO – De laatste radio-uitzending, tevens kersteditie, van het Nederlandstalige muziekprogramma Wij Houden Het Hollands van dit kalenderjaar staat weer voor de deur. Met gasten als Antonio Holsken, Christiaan Bauer en Nicolas de Kerstman belooft het van 12.00 uur tot 16.00 uur een groot feest op de radio te worden.