Voor en door buurtbewoners.

Buurtnieuws

De Stem van Krispijn nr. 3, juni 2020

Struikelstenen in Krispijn

 

In deze uitgave kunt u meer lezen over de volgende onderwerpen: De Groeituinen aan de Patersweg, Hoe gaat het met de Krispijnse horeca?, Opknappertje, Krispijn op stap, en nog veel meer. . . . . Heeft u deze uitgave gemist of wilt u nog eens iets nalezen? Klik dan HIER.

Nieuws van dordtcentraal.

Actueel

Dordtse piraat ‘Gesel van de West’ centraal in podcast

De historische podcast Epische Reizen, waarin Nederlandse wereldreizigers over zee centraal staan, brengt in de nieuwste aflevering een bijzonder hoofdstuk uit de maritieme geschiedenis tot leven. Deze keer is het de in Dordrecht geboren vrijbuiter en piraat Laurens de Graaf, die in 1683 een complete stad aanviel en plunderde.

Actueel

Politiek gezien:

Ooit ging het in verkiezingstijd tussen linkse, rechtse en middenpartijen. Tegenwoordig gaat het meer tussen de populisten en de partijen die inhoudelijke politiek willen bedrijven. Ooit vonden we de in 1980 bedachte fictieve politieke partij De Tegenpartij een leuke satire. Opgericht door Jacobse en van Es, twee Haagse ‘vrije jongens’, gespeeld door Kees van Kooten en Wim de Bie. De Tegenpartij was ‘de partij voor alle Nederlanders die niet meer tegen Nederland kenne’. Weliswaar satire maar, zo is nu wel gebleken, Van Kooten en De Bie voorzagen ontwikkelingen. De Tegenpartij van toen zijn de populisten van nu.

Actueel

Dordrecht investeert in betere zorg en ondersteuning voor inwoners

Dordrecht zet samen met zorg- en welzijnspartners een belangrijke stap richting toegankelijke en toekomstbestendige zorg. Met ruim 58 miljoen euro steun van het Rijk kunnen we onder andere in Dordrecht concrete verbeteringen doorvoeren op het gebied van ouderenzorg, mantelzorgondersteuning en preventie. Het geld van het Rijk wordt verdeeld over de regio. Daarbij wordt gekeken naar hoeveel mensen er wonen, hoe kwetsbaar de wijken zijn en of plannen ook in andere gemeenten kunnen werken.