Voor en door buurtbewoners.

Buurtnieuws

Wie doet er mee met de Wanderwatch?

Doe ff Gezond zoekt 30 kinderen en hun ouders in Dordt West die mee willen doen aan een onderzoek met de Wanderwatch.

Uit onderzoek blijkt dat kinderen steeds minder buitenspelen. En dat terwijl het zo goed is, op allerlei fronten. Wij willen onderzoeken of kinderen met de Wanderwatch meer buiten gaan spelen. De Wanderwatch is ontwikkeld voor kinderen van 6 tot 9 jaar. Het is een cool gadget met allerlei stoere opties, zoals geluidjes, spelletjes, een camera en een chatfunctie. Er is een ouderapp die met het horloge in verbinding staat. Zo kunnen ouders makkelijk communiceren met hun kind en zien waar hun kind is. Ook kun je de extra opties uitzetten tijdens schooltijd. Dan is het alleen een horloge.

Win een horloge

Ons onderzoek start direct na de meivakantie, van 7 mei tot 6 juni. Na afloop verloten we vijf horloges onder de deelnemers. Wij zoeken kinderen in de leeftijd van 6 tot 9 jaar uit Crabbehof, Wielwijk of Krispijn. Liefst kinderen die niet iedere dag buitenspelen en wel een duwtje in de rug kunnen gebruiken.

Aanmelden kan tot 25 april.

Nieuws van dordtcentraal.

112-nieuws

245 kilo cocaïne gevonden in bedrijfspand Papendrecht: twee mannen aangehouden

PAPENDRECHT – De politie heeft dinsdagochtend 3 juni in een bedrijfspand aan de Matena in Papendrecht een grote hoeveelheid cocaïne aangetroffen. Agenten kwamen rond 07.30 uur ter plaatse na een melding van een inbraak. In één van de twee doorzochte panden troffen zij maar liefst 245 kilo cocaïne aan, verpakt in blokken.

Actueel

Grote belangstelling voor onderzoek naar Dordtse betrokkenheid bij slavernij

DORDRECHT – In het Dordrechts Museum is gisteravond onder grote belangstelling een boek over de rol van Dordrecht in de trans-Atlantische slavernij gepresenteerd. Er was een grote opkomst. Meer dan 170 bezoekers woonden de presentatie bij. ( Foto: Gemeente Dordrecht ) 

Actueel

Huis Van Gijn pakt flink uit tijdens Dag van het Kasteel

DORDRECHT – Huis Van Gijn vult het Pinksterweekend met een bijzonder jubileumprogramma, dat ‘Naar buiten!’ als thema heeft. Bezoekers kunnen in gesprek met collectie-experts over de museumtuin en de 19e-eeuwse ‘hang’ naar buiten en picknicklekkernijen volgens historisch recept proeven. Het is het hele weekend feest in het museumhuis, dat maandag 9 juni (Tweede Pinksterdag) extra open is. (Foto: Tomas Mutsaers)