Voor en door buurtbewoners.

Buurtnieuws

Doet jouw organisatie mee met Warmetruiendag?

Vrijdag 2 februari 2018 is het nationale Warmetruiendag. Op deze dag zetten organisaties, scholen, bedrijven en mensen thuis massaal de thermostaat minimaal één graad lager. Zo besparen we met elkaar heel wat energie en verminderen we de uitstoot van CO2. Doet jouw organisatie ook mee?

Als organisatie kun je meedoen met Warmetruiendag omdat het leuk is, of omdat je het belangrijk vindt om energie te besparen. Maar je kunt natuurlijk ook meedoen vanuit een maatschappelijke missie, of om collega’s, klanten en leveranciers te inspireren. Meedoen is simpel: zet de verwarming lager, trek een warme trui aan en bespaar gezellig en comfortabel 6% energie – en dus 6% CO2 – per graad.

Zet jouw organisatie de verwarming een graadje lager op Warmetruiendag? Laat het ons uiterlijk 19 januari 2018 weten via een mail naar dordtduurzaam@dordrecht.nl. Dan wordt jij vermeld als deelnemer in een paginagrote advertentie in Dordt Centraal voorafgaand aan Warmetruiendag.

Je kunt ook mee doen aan de fotowedstrijd. Laat via sociale media met de hashtags #warmetruiendag en #dordtduurzaam zien hoe jij je warm houdt. Of mail jouw leukste foto naar: dordtduurzaam@dordrecht.nl. Er valt een mooie prijs te winnen!

Kijk voor meer informatie ook op www.dordtduurzaam.nl

Nieuws van dordtcentraal.

112-nieuws

Keukenbrandje in kantoorpand Dordtse Kil snel onder controle

DORDRECHT – De hulpdiensten zijn donderdagochtend rond 10.55 uur uitgerukt naar de Maxwellstraat in Dordtse Kil 1 vanwege een keukenbrandje in een kantoorpand. Bij aankomst van brandweer en politie bleek een magnetron in brand te hebben gestaan. Een aanwezige medewerkster had het apparaat al naar buiten gebracht, waardoor de brandweer weinig meer hoefde te doen. Het pand is vervolgens gecontroleerd en geventileerd. ( Foto’s: Stolk Fotografie )

Actueel

Stuurman aan Wal: Zo lui als een varken

Dordrecht heeft hardwerkende, dienende ambtenaren, maar helaas ook medewerkers die liever lui dan moe zijn en geen greintje verantwoordelijkheidsgevoel voor de inwoners hebben. Op deze plek heb ik dat in de afgelopen 24 jaar wel vaker gezegd, maar het heeft nog niet tot verbetering geleid. Het zoveelste stuitende bewijs is onlangs weer geleverd door medewerkers van de Omgevingsdienst; daar zitten ambtenaren die namens meerdere gemeenten onder meer de taak hebben om vergunningen te verlenen. Maar van half november tot begin januari werd voor allerlei bouwprojecten juist geen vergunning verleend omdat er op verslagjes gewacht werd. ( Foto: Stolk Fotografie ) 

Actueel

Slipperfest blaast Dordtse punk nieuw leven in

DORDRECHT – De Dordtse punkband De Badslippers opent zaterdag 21 februari zijn eigen festival ‘Slipperfest’ in …