Voor en door buurtbewoners.

internationale-dag-buitenwacht-2016-jeroen-niemeijer-8

Nieuws van dordtcentraal.

Actueel

Dordts laboratorium RLM innoveert op zoek naar ziekteverwekkers

DORDRECHT – Met een apparaatje ter grootte van een smartphone kan het Regionaal Laboratorium voor Medische Microbiologie (RLM) grote stukken genetisch materiaal, of zelfs het hele pakket, van een ziekteverwekker in kaart brengen. Deze techniek – ‘third generation sequencing’ – gaat het lab in Dordrecht vanaf 2026 in bepaalde situaties inzetten bij de dagelijkse diagnostiek. (Foto: RLM) 

Actueel

Raad Dordrecht stemt in met nieuwe werkwijze voor cultuursubsidies

DORDRECHT – Het college van burgemeester en wethouders van Dordrecht wil de manier waarop culturele subsidies worden toegekend vernieuwen. De gemeenteraad heeft ingestemd met de uitgangspunten voor deze nieuwe werkwijze, die moet zorgen voor meer duidelijkheid en continuïteit voor culturele organisaties in de stad. ( Foto: Stolk Fotografie )

Actueel

Dordrecht en BPD zetten handtekening onder start Maasterras

DORDRECHT – De Gemeente Dordrecht en BPD/Bouwfonds Gebiedsontwikkeling hebben vandaag een samenwerkingsovereenkomst gesloten voor de ontwikkeling van Maasterras fase 1. Met deze overeenkomst wordt een belangrijke mijlpaal bereikt in de realisatie van een nieuwe, duurzame woonwijk in het westen van de stad. In Maasterras komen uiteindelijk ruim 2.000 woningen voor starters, gezinnen en empty nesters. BPD neemt de ontwikkeling van circa 550 woningen en bijbehorende voorzieningen voor haar rekening; voor de overige delen volgt in 2026 een uitvraag door de gemeente. ( Foto: Skyproductions )