Voor en door buurtbewoners.

Buurtnieuws

Je Bent Niet Alleen: Begeleiding bij eenzaamheid

Voel je je vaak alleen? Of zou je meer contacten willen? Dan is het programma Je Bent Niet Alleen iets voor jou! Je ontvangt individuele begeleiding en gaat aan de slag in een kleine groep in Sterrenburg. Doe je mee?

Je Bent Niet Alleen is een initiatief van MEE Buurtwerk Oost waarbij de methode Creatief Leven centraal staat. Tijdens acht bijeenkomsten maak je een positieve omslag in je leven door op zoek te gaan naar je eigen waarden, interesses en vaardigheden. Je wordt zowel individueel als in klein groepsverband gecoacht. Op een creatieve manier, met eenvoudige opdrachten, leer je je gevoelens van eenzaamheid zelf aan te pakken. Het programma is geschikt voor een ieder die zich in een van de volgende uitspraken herkent:

  • “Ik voel me vaak alleen”
  • “Ik voel me een buitenstaander”
  • “Ik voel me zo vaak leeg”
  • “Ik zou wel wat meer of andere contacten willen”

Er wordt gewerkt met het werkboek Creatief Leven. De opdrachten voer je zowel tijdens de bijeenkomsten als thuis uit. Hierbij krijg je begeleiding van een specialist eenzaamheid. De volgende onderwerpen komen aan bod:

  • Zelfbewust zijn, keuzes maken, je plannen aanpakken
  • Gehoor geven aan je eigen wensen en behoeften
  • Meer initiatief durven nemen door het ontwikkelen van zelfvertrouwen

Creatief Leven Je Bent Niet Alleen MEE Buurtwerk Oost

Daarnaast wordt er onder begeleiding van WALK FOR (F)IT! een half uur met elkaar gewandeld en worden er oefeningen gedaan. Alle leeftijden en niveaus kunnen hieraan meedoen. Ook ontvang je tips over voeding, leefstijl en houding.

Na deelname sta je prettiger in het leven. Alle kennis en vaardigheden die je opdoet, helpen je daarbij.

Start ‘Je Bent Niet Alleen’: 20 maart 2018

  • Wanneer: Vanaf 20 maart om de week op dinsdag van 13:30 tot 16:30 uur.
  • Locatie: Cultureel Centrum Sterrenburg, Dalmeyerplein 10, 3318 CB, Dordrecht.
  • Kosten: € 75,- per persoon, eventueel in termijnen te betalen. Dit is inclusief koffie en thee, het werkboek Creatief Leven, materiaal voor de bijeenkomsten en trainingen van WALK FOR (F)IT!.

Meer informatie en aanmelden

  • Meedoen of meer informatie? Neem dan contact op met Viveca Chatlein via 078-654 97 47 of Viveca.Chatlein@MeePlus.nl. Even langs komen kan uiteraard ook! Aanmelden kan tot en met 6 maart.
  • Tevens kun je op 6 maart vrijblijvend langs komen bij de informatiebijeenkomst: van 16:00 tot 17:00 uur bij Cultureel Centrum Sterrenburg.

Specialist eenzaamheid MEE Buurtwerk Oost Creatief Leven

Viveca Chatlein is bij Faktor5 opgeleid tot specialist eenzaamheid. Zij coacht dit programma en geeft daarnaast trainingen en workshops over eenzaamheid.

Nieuws van dordtcentraal.

Actueel

Frisse start voor Dalton Dordrecht met nieuw logo en festival

DORDRECHT – Het Stedelijk Dalton Lyceum is het nieuwe schooljaar begonnen met een frisse uitstraling. De school presenteerde een eigentijds logo en gaat voortaan verder onder de naam Dalton Dordrecht. Daarmee wil de school benadrukken dat zij stevig verankerd is in de stad en verbonden met de regio.

Actueel

Kinderburgemeester en kinderambassadeurs geïnstalleerd in Zwijndrecht

ZWIJNDRECHT  – In het gemeentehuis van Zwijndrecht zijn dinsdagavond  kinderburgemeester Daan van den Hoek en zes kinderambassadeurs feestelijk geïnstalleerd tijdens de raadsvergadering. Daan, leerling van Kindcentrum Binnenstebuiten, blijft voor een tweede jaar aan als kinderburgemeester – een unicum in zeven jaar tijd.

Actueel

50 jaar verbonden aan Stedelijk Dalton Lyceum

DORDRECHT – Dick van der Starre zette 14 september 1975 zijn eerste stappen binnen de school die nu het Stedelijk Dalton Lyceum heet. Als twaalfjarige jongen begon hij na de Nassauschool op het Gemeentelijk Lyceum en bleef er sindsdien – eerst als leerling, toen als stagiair, vervolgens als onder ander docent aardrijkskunde en economie en nu, terwijl hij officieel met pensioen mag, nog altijd in een ondersteunende rol.