Voor en door buurtbewoners.

Buurtnieuws

Oplossing voor bereikbaarheid Essenhof

De gemeente Dordrecht heeft een oplossing gevonden voor de bereikbaarheid van begraafplaats Essenhof. Vanaf 1 januari 2019 rijdt er een elektrisch busje rijdt om mensen van bushalte Krispijnseweg naar de Essenhof en vice versa te brengen. De service wordt verleend vanuit de Essenhof van maandag tot en met zaterdag tussen 10 en 17 uur. De mogelijkheden voor deze service op zondag worden onderzocht.

Vanaf de bushalte Krispijnseweg is het ongeveer 500 meter lopen naar de begraafplaats. Voor mensen die slecht ter been zijn maar geen gebruik kunnen maken van de Drechthopper vormt dit een obstakel. De nieuwe service van de Essenhof biedt daarvoor een oplossing.

Hoe werkt het?
Mensen die met het OV richting de Essenhof gaan, stappen uit bij de halte Krispijnseweg. Na een telefoontje naar de Essenhof haalt een medewerker de passagier met een elektrisch busje op en brengt hem/haar naar de begraafplaats. Het is op verzoek ook mogelijk om de bezoeker tot nabij het te bezoeken graf te brengen. Met hetzelfde voertuig kunnen bezoekers ook van de Essenhof naar de bushalte worden teruggebracht.

Voor meer informatie, zie het bericht op de website van de gemeente Dordrecht

Nieuws van dordtcentraal.

112-nieuws

Autobrand op Wibautstraat in Dordrecht

DORDRECHT – Dinsdagavond is op de Wibautstraat in Dordrecht een auto in brand geraakt. De brandweer kreeg rond 20.15 uur een melding en kwam snel ter plaatse. Volgens de brandweer ontstond het vuur aan de rechtervoorzijde van het voertuig. Over een mogelijke rol van vuurwerk is niets bekend. De oorzaak van de brand wordt nog onderzocht. ( Foto’s: Stolk Fotografie )

112-nieuws

VIDEO: Eén gewonde bij botsing met meerdere voertuigen op Provincialeweg

DORDRECHT – Dinsdagmiddag rond 17.30 uur zijn meerdere voertuigen met elkaar in botsing gekomen op de Provincialeweg in Dordrecht. Bij de aanrijding raakte één persoon gewond. Deze is per ambulance overgebracht naar het ziekenhuis. Andere betrokkenen zijn ter plaatse nagekeken door ambulancepersoneel, maar hoefden niet mee naar het ziekenhuis. De oorzaak van het ongeval is nog onbekend. De politie is een onderzoek gestart om te achterhalen hoe de botsing heeft kunnen plaatsvinden. Het verkeer ondervond enige hinder door het incident. ( Foto’s en Video: Stolk Fotografie )

Actueel

Ammanschool zet zich massaal in voor Serious Request 2025

DORDRECHT – De Ammanschool heeft zich dit jaar met veel enthousiasme ingezet voor Serious Request 2025. Het goede doel van deze editie is Spieren voor Spieren, een organisatie die zich inzet voor kinderen met een spierziekte en voor belangrijk wetenschappelijk onderzoek. (Foto’s: Stolk Fotografie)