Voor en door buurtbewoners.

Buurtnieuws

Oplossing voor bereikbaarheid Essenhof

De gemeente Dordrecht heeft een oplossing gevonden voor de bereikbaarheid van begraafplaats Essenhof. Vanaf 1 januari 2019 rijdt er een elektrisch busje rijdt om mensen van bushalte Krispijnseweg naar de Essenhof en vice versa te brengen. De service wordt verleend vanuit de Essenhof van maandag tot en met zaterdag tussen 10 en 17 uur. De mogelijkheden voor deze service op zondag worden onderzocht.

Vanaf de bushalte Krispijnseweg is het ongeveer 500 meter lopen naar de begraafplaats. Voor mensen die slecht ter been zijn maar geen gebruik kunnen maken van de Drechthopper vormt dit een obstakel. De nieuwe service van de Essenhof biedt daarvoor een oplossing.

Hoe werkt het?
Mensen die met het OV richting de Essenhof gaan, stappen uit bij de halte Krispijnseweg. Na een telefoontje naar de Essenhof haalt een medewerker de passagier met een elektrisch busje op en brengt hem/haar naar de begraafplaats. Het is op verzoek ook mogelijk om de bezoeker tot nabij het te bezoeken graf te brengen. Met hetzelfde voertuig kunnen bezoekers ook van de Essenhof naar de bushalte worden teruggebracht.

Voor meer informatie, zie het bericht op de website van de gemeente Dordrecht

Nieuws van dordtcentraal.

112-nieuws

Bestuurder met nat pak thuis na auto te water in Dordrecht

DORDRECHT – Grote consternatie dinsdagmiddag in de bekende S-bocht ter hoogte van de Groenezoom, waar rond 12.30 uur een auto in het water belandde. Hulpdiensten rukten massaal uit, waaronder brandweer, politie en ambulances. (Foto’s: Stolk Fotografie)

Actueel

Kunstenaar Anouk Brand zorgt voor kleur in Sterrenburg  

DORDRECHT – Aan de Pijnenburg 8 in de Dordtse wijk Sterrenburg staat een muur die jarenlang vooral opviel door zijn leegte: groot, grijs en zonder ramen. Maar die anonieme gevel staat op het punt te veranderen in een levendig kunstwerk vol kleur, fantasie en betekenis. Dankzij initiatiefnemer Anouk Brand en de betrokkenheid van buurtbewoners krijgt Sterrenburg er een opvallend stukje straatkunst bij gemaakt dóór en vóór de wijk. (Foto: Stolk Fotografie)

112-nieuws

15-jarige scooterrijder uit Dordrecht aangehouden met gemodificeerd alarmpistool

DORDRECHT – Op maandagavond heeft de politie in Dordrecht een 15-jarige scooterrijder aangehouden nadat hij probeerde …