Voor en door buurtbewoners.

Buurtnieuws

Oplossing voor bereikbaarheid Essenhof

De gemeente Dordrecht heeft een oplossing gevonden voor de bereikbaarheid van begraafplaats Essenhof. Vanaf 1 januari 2019 rijdt er een elektrisch busje rijdt om mensen van bushalte Krispijnseweg naar de Essenhof en vice versa te brengen. De service wordt verleend vanuit de Essenhof van maandag tot en met zaterdag tussen 10 en 17 uur. De mogelijkheden voor deze service op zondag worden onderzocht.

Vanaf de bushalte Krispijnseweg is het ongeveer 500 meter lopen naar de begraafplaats. Voor mensen die slecht ter been zijn maar geen gebruik kunnen maken van de Drechthopper vormt dit een obstakel. De nieuwe service van de Essenhof biedt daarvoor een oplossing.

Hoe werkt het?
Mensen die met het OV richting de Essenhof gaan, stappen uit bij de halte Krispijnseweg. Na een telefoontje naar de Essenhof haalt een medewerker de passagier met een elektrisch busje op en brengt hem/haar naar de begraafplaats. Het is op verzoek ook mogelijk om de bezoeker tot nabij het te bezoeken graf te brengen. Met hetzelfde voertuig kunnen bezoekers ook van de Essenhof naar de bushalte worden teruggebracht.

Voor meer informatie, zie het bericht op de website van de gemeente Dordrecht

Nieuws van dordtcentraal.

Actueel

Twee panden per direct gesloten na vondst doorgeladen vuurwapen, 11 verboden wapens en kilo harddrugs

DORDRECHT – Locoburgemeester Merx heeft op vrijdag 20 februari twee panden gesloten nadat daar meerdere wapens en een grote hoeveelheid drugs zijn aangetroffen. Het gaat om een woning aan de Waag en een winkelpand aan de Grote Spuistraat. Deze panden zijn tot en met 6 maart 2026 voor de duur van twee weken gesloten. In de panden trof de politie in totaal 11 verboden wapens aan (categorie I), één doorgeladen vuurwapen en één kilogram cocaïne en MDMA. Alles is in beslag genomen en er zijn aanhoudingen verricht. ( Foto’s: Stolk Fotografie )

Actueel

Proeven, proosten en dansen: Lepeltje Lepeltje keert terug naar Weizigtpark

DORDRECHT – Van donderdag 14 tot en met zondag 17 mei strijkt Lepeltje Lepeltje opnieuw neer in het Weizigtpark. Tijdens het vaste Hemelvaartweekend verandert het park vier dagen lang in een bruisende ontmoetingsplek vol smaak, muziek en creativiteit. Sinds de eerste editie in Dordrecht in 2016 is Lepeltje Lepeltje uitgegroeid tot veel meer dan alleen een foodfestival. Bezoekers kunnen nieuwe smaken ontdekken bij diverse mobiele keukens, proosten met een koud glas in de zon en genieten van live acts en dj’s die zorgen voor het muzikale menu.

Actueel

‘Vlaggen’ in Ontmoetingskerk

DORDRECHT De Ontmoetingskerk aan de Slangenburg 3 (Sterrenburg) staat woensdag 25 februari in het teken van Open Huis. Stadsgenoot en beeldend kunstenaar/ ontwerper Theun Okkerse geeft een presentatie over het fenomeen ‘Vlag’. ( Foto: Stolk Fotografie )