Voor en door buurtbewoners.

Buurtnieuws

Parkeren bezoekers en mantelzorgers

Bent u mantelzorger en woont uw naaste in de historische binnenstad, de 19e Eeuwse Schil, de Transvaalbuurt of in het Lijnbaangebied? Dan is dit een fijn bericht voor u. Het parkeren voor bezoekers verandert. Afrekenen kan nu per minuut.

De gemeente Dordrecht heeft nu een digitale bezoekersregeling voor het parkeren. Die digitale bezoekersregeling vervangt de oude regeling met papieren parkeerkaarten. Met de digitale bezoekersregeling betaalt u per minuut in plaats van per tijdsblok. Ingekochte parkeeruren voor bezoekers, mantelzorgers zijn zo optimaal te gebruiken.

Aanvragen parkeertijd voor mantelzorgers en andere bezoekers

Bewoners van bovengenoemde buurten kunnen zelf de digitale bezoekersregeling aanvragen.

Ga voor meer informatie en aanvragen naar www. dordrecht.nl/bezoekersregeling.  Daar is ook een handleiding te vinden.

Toelichting

U wilt uw bezoek bij u in de buurt laten parkeren? Per jaar koopt u daarvoor maximaal 180 parkeeruren. U koopt direct voor een bedrag van € 70,60 of een deel hiervan. De gemaakte kosten rekent u per minuut af. Dit doet u door het kenteken van uw bezoek via computer, tablet of smartphone aan en af te melden.  De oude papieren ‘kraskaarten’ zijn nog geldig tot eind 2017.

Nieuws van dordtcentraal.

112-nieuws

Controle in tabakswinkel Dordrecht levert illegale vapes op

DORDRECHT – Meerdere instanties hebben vanmiddag een controle uitgevoerd in de tabakswinkel aan de Spuiweg in Dordrecht. Aan de actie namen onder meer Handhaving, de Douane, de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) en de politie deel. De politie meldt dat tijdens de controle onder meer vapes met verschillende smaakjes uit de winkel zijn meegenomen. De controle vond plaats in het kader van een lopend onderzoek.  Het is niet de eerste keer dat er een controle is gehouden in het pand. ( Foto: Stolk Fotografie ) 

Actueel

Herdershond gedumpt en vastgebonden aan boom

DORDRECHT – Een herdershond is woensdag achtergelaten bij Station Dordrecht. Het dier werd vastgebonden aangetroffen aan de achterkant van het station, in de buurt van de fietsenstallingen. De hond bleek wel gechipt te zijn, maar tot nu toe is het nog niet gelukt om de eigenaar te achterhalen. De Dierenpolitie is daarom een onderzoek gestart. ( Foto’s: Stolk Fotografie )

Actueel

Preventief fouilleren in zes gebieden verlengd

DORDRECHT –  Preventief fouilleren in Dordrecht wordt met een jaar verlengd, tot 1 mei 2027. Tegelijkertijd wordt het aantal aangewezen veiligheidsrisicogebieden aangepast en verkleind. In zes gebieden blijft de politie bevoegd om zonder concrete verdenking mensen te fouilleren en voertuigen te controleren. Met deze gerichte inzet wil de gemeente wapenbezit en wapengeweld in de stad blijven aanpakken. ( Foto: Stolk Fotografie )