Voor en door buurtbewoners.

Buurtnieuws

Stem jij ook?

Op 21 maart 2018 zijn er gemeenteraadsverkiezingen. Je kunt dan stemmen op leden van de gemeenteraad. Met ‘Stem jij ook?’ worden mensen met een lichte verstandelijke beperking voorbereid op verkiezingen. Ze leren wat democratie is en oefenen met stemmen. 

‘Stem jij ook?’ is erop gericht om mensen met een lichte verstandelijke beperking (LVB) en moeilijk lerenden in de aanloop van de gemeenteraadsverkiezingen op 21 maart 2018 politiekbewust te maken en hen te leren gebruik te maken van hun stemrecht.

Op de website wordt hen informatie over de verkiezingen, hulp bij het kiezen, filmpjes over het stemmen en toegang tot een online oefenmodule aangeboden. Daarnaast worden er workshops georganiseerd en speciale verkiezingskranten gemaakt.

Het ‘Stem jij ook?’ project is bedoeld om lokale organisaties en (zorg)instellingen te faciliteren bij het organiseren van voorlichting en workshops, waarbij mensen met een lichte verstandelijke beperking wegwijs gemaakt worden in het waarom en hoe van het stemmen.

Stem jij ook?

Nieuws van dordtcentraal.

Actueel

Politiek Gezien:

In 2021 sloot de gemeente Dordrecht een overeenkomst met bouwer Ballast Nedam om 720 woningen te bouwen op de parkeerplaats tegenover het Albert Schweitzerziekenhuis. Voor het project Middenzone/ Gezondheidspark plaatste toenmalig wethouder Piet Sleeking namens het college zijn handtekening onder de overeenkomst van het ontwikkelingsplan met Ballast Nedam. ( Foto: artist-impressie )

Actueel

Belangrijk: regels voor honden in het Weizigtpark

DORDRECHT – In het Weizigtpark in Dordrecht gelden duidelijke regels voor honden. De gemeente ontvangt regelmatig meldingen over honden in het park en zet daarom de afspraken nogmaals op een rij. Honden zijn niet toegestaan op speelvelden, sportvelden en in speeltuinen. Op de overige paden moeten honden aangelijnd zijn en geldt een opruimplicht. Er is één uitzondering: op de paden parallel aan de Mauritsweg en de Krispijnseweg mogen honden loslopen en hoeft hondenpoep niet te worden opgeruimd. Meer informatie is te vinden op de website van de gemeente, bij de hondenuitlaatkaart. Bij overtreding riskeren baasjes een boete van handhaving of de politie.

Actueel

Carnaval zet Ooi en Ramsgat op z’n kop!

DORDRECHT – Het carnaval in Dordrecht bleek springlevend te zijn, zo werd afgelopen zaterdag duidelijk. Nadat Prinses Merwilda de 3e – Gabrielle Sponselee – de sleutel van de stad uit handen van wethouder Chris van Benschop in ontvangst had genomen, waarmee Dordrecht tot Ooi- en Ramsgat werd verklaard, barstte het feest los. (Foto’s : Stolk Fotografie)