Voor en door buurtbewoners.

Buurtnieuws

Stem jij ook?

Op 21 maart 2018 zijn er gemeenteraadsverkiezingen. Je kunt dan stemmen op leden van de gemeenteraad. Met ‘Stem jij ook?’ worden mensen met een lichte verstandelijke beperking voorbereid op verkiezingen. Ze leren wat democratie is en oefenen met stemmen. 

‘Stem jij ook?’ is erop gericht om mensen met een lichte verstandelijke beperking (LVB) en moeilijk lerenden in de aanloop van de gemeenteraadsverkiezingen op 21 maart 2018 politiekbewust te maken en hen te leren gebruik te maken van hun stemrecht.

Op de website wordt hen informatie over de verkiezingen, hulp bij het kiezen, filmpjes over het stemmen en toegang tot een online oefenmodule aangeboden. Daarnaast worden er workshops georganiseerd en speciale verkiezingskranten gemaakt.

Het ‘Stem jij ook?’ project is bedoeld om lokale organisaties en (zorg)instellingen te faciliteren bij het organiseren van voorlichting en workshops, waarbij mensen met een lichte verstandelijke beperking wegwijs gemaakt worden in het waarom en hoe van het stemmen.

Stem jij ook?

Nieuws van dordtcentraal.

Actueel

Communicatiestudenten organisren evenement ‘Herinneringen Hits’ voor Alzheimer Nederland

DORDRECHT – Vijf communicatiestudenten van de Hogeschool Rotterdam organiseren donderdag 2 april het evenement ‘Herinneringen Hits’ …

Actueel

Politiek Gezien:

Abdullah Uysal – lijsttrekker van verkiezingswinnaar GroenLinks-PvdA – lichtte in het duidingsdebat naar aanleiding van de gemeenteraadsverkiezingen, vorige week dinsdag, zijn plan van aanpak voor het informatieproces – de verkenning van welke partijen met elkaar de komende vier jaar een mogelijke coalitie kunnen vormen – toe. Kritiek was er op het voorgestelde tijdspad van de informateur. Met name de einddatum van 7 april, wanneer de bevindingen, conclusies en advies gepresenteerd worden.

Actueel

Sparta overhandigt 50 voetballen aan Mijn Mets

ZWIJNDRECHT – Dinsdagmiddag kreeg de organisatie Mijn Mets in Zwijndrecht bijzonder bezoek. De spelersbus van Sparta Rotterdam reed het terrein op met aan boord twee selectiespelers: Julian Baas en Pascal Kuiper. In hun kielzog brachten zij niet alleen enthousiasme, maar ook een symbolisch en praktisch cadeau: maar liefst vijftig voetballen. ( Foto’s: Stolk Fotografie )