Voor en door buurtbewoners.

Buurtnieuws

Week van Ons Water start bij Weizigt

Van 12 tot en met 21 mei is het de Week van Ons Water. In heel Nederland worden er leuke en leerzame activiteiten georganiseerd, zo ook in de Drechtsteden. De start is bij Duurzaamheidscentrum Weizigt.

Het is elke dag hard werken om iedereen te voorzien van schoon drinkwater en om ons land waterveilig te houden. We vinden het heel gewoon dat dit goed geregeld is, maar eigenlijk is het heel bijzonder. De landelijke Week van Ons Water is er om iedereen nog eens extra bewust te maken van al dat water om ons heen. Tijdens deze week kun je de wereld van het water ontdekken en beleven. Ook in Dordrecht en in de omgeving zijn allerlei activiteiten.

Wat is er te doen in de Drechtsteden?

Ga op bezoek bij de Baggerpraktijktuin van het Nationaal Baggermuseum in Sliedrecht. Dat kun je ook met de hele klas doen. Neem een kijkje bij de rioolwaterzuivering om te ontdekken hoe stinkend rioolwater weer in schoon water verandert. Bezoek de molens in Kinderdijk of doe mee met de kanotocht in de Biesbosch… op zoek naar bevers of misschien zie je wel een zeearend. Vang waterdiertjes, woon een lezing bij, doe een workshop of bekijk een boeiende film.

In het Aquarama bij Duurzaamheidscentrum Weizigt beleef je hoe de Weg van het Water stroomt en leer je van alles over water op de wereld, water in de Drechtsteden, water in je eigen huis, drinkwater en het riool.  Voor alle informatie over de Week van Ons Water en de verschillende activiteiten, kijk je op www.weizigt.nl/weekvanonswater of www.weekvanonswater.nl.

Nieuws van dordtcentraal.

Actueel

Terugblik op dag twee Big Rivers 2025

DORDRECHT – Aan het begin van de tweede Big Rivers-dag stroomde de binnenstad weer vol met …

112-nieuws

VIDEO: Brandweer rukte uit voor rookontwikkeling in meterkast zorgcentrum De Merwelanden

DORDRECHT – In de meterkast van woon- en zorgcentrum De Merwelanden in Dordrecht is zaterdagochtend rond 10.40 uur mogelijk brand ontstaan. Er kwam rook uit de kast, die zich via de kelder verspreidde. Bewoners zijn direct in veiligheid gebracht. ( Foto’s en Video: Stolk Fotografie )

Actueel

Politiek Gezien:

‘Een PVV-minister dreigt onze prachtige Dordtse polder onder water te zetten’ kopte de Dordtse VVD bij monde van fractievoorzitter Rolin den Heijer op 26 mei in een interview bij Radio Rijnmond. Hij doelde hiermee op de Hel en Zuilespolder. Overigens in navolging van een brief van de Dordtse gemeenteraad, op initiatief van de VSP, aan de toenmalige PVV-minister van Infrastructuur en Waterstaat Barry Madlener, om te voorkomen dat de Hel en Zuilespolder deels onder water gezet zou worden. Een projectbesluit dat voortkomt uit Europese afspraken om er een getijdengebied van te maken en de waterkwaliteit te verbeteren.