Voor en door buurtbewoners.

Buurtnieuws

Weizigt wordt 40 en viert groot feest

Duurzaamheidscentrum Weizigt bestaat 40 jaar en dat moet gevierd worden! Op zondag 28 mei van 12.00 uur tot 17.00 uur organiseert Weizigt allerlei gratis activiteiten. Van een kruiwagenrace tot het beschilderen van een hoefijzer en van een demonstratie brood bakken tot het scheren van de schapen, er is echt van alles te doen. Weizigt nodigt iedereen van harte uit op dit beestachtig leuke feest voor jong én oud.

Van kinderboerderij naar Duurzaamheidscentrum

In 1977 begon Weizigt als een kleine, gezellig kinderboerderij met een leslokaal waar leerlingen les kregen over de natuur. Van kinderboerderij ontwikkelde Weizigt zich tot Biologisch centrum en later tot Natuur- en Milieucentrum waar ook de thema’s water, energie en afval behandeld werden. Vandaag de dag staat op de plek waar ooit alleen een kinderboerderij stond, een modern Duurzaamheidscentrum met een divers educatief aanbod en een agenda vol activiteiten voor inwoners van Dordrecht en omgeving, het onderwijs, bedrijfsleven, inwoners en verschillende partners. Iedereen is van harte welkom op het terrein dat het gehele jaar geopend is en jong én oud op een interactieve manier kennis laat maken met duurzaamheid in de breedste zin van het woord.

Feest!

Zondag 28 mei viert Duurzaamheidscentrum haar 40ste verjaardag. Het belooft een groot feest te worden met activiteiten voor jong én oud. Leuk maar ook leerzaam en geheel in de stijl van Weizigt. Het gehele terrein hult zich in feeststemming. In het Koetshuis worden rondleidingen gegeven, in de Klimaatkas kun je kruidenthee proeven, bij het Aquarama kun je waterdiertjes vangen en op de Stadsboerderij worden de schapen geschoren. Maar je kunt bijvoorbeeld ook knutselen, meedoen aan een spannende quiz, geschminkt worden en zien hoe een buizerd geprepareerd wordt. Iedereen kan gratis deelnemen aan het programma bomvol leuke activiteiten. Tegen betaling is er ook allerlei lekkers te eten en te drinken verkrijgbaar.

 Zondag 28 mei viert Weizigt van 12.00 uur tot 17.00 uur feest. De toegang is gratis en iedereen is van harte welkom. Meer informatie over Duurzaamheidscentrum Weizigt, haar aanbod en activiteiten, is te vinden op www.weizigt.nl.

Nieuws van dordtcentraal.

Actueel

Stolpersteine houden oorlogsverhalen levend

DORDRECHT – Wie door Dordrecht wandelt, loopt er misschien ongemerkt aan voorbij: kleine messing steentjes tussen de stoeptegels, voor gewone huizen in gewone straten. Toch vertegenwoordigen deze Stolpersteine een groot en persoonlijk verhaal. Ze noemen de namen van Joodse inwoners die tijdens de tweede Wereldoorlog werden gedeporteerd en vermoord. ( Archieffoto: Stolk Fotografie )

Actueel

Oudjaarsconcert Dordtse Phil: sprookjes, saga’s en legendes

DORDRECHT – Het Dordrechts Philharmonisch verzorgt zondag 28 december een feestelijk oudjaarsconcert in Schouwburg Kunstmin. Het thema is ‘Sprookjes, saga’s en legendes’. Met toegankelijke muziek en muzikanten van alle leeftijden wordt het een matineevoorstelling voor het hele gezin. (Foto: Willem de Zanger) 

Actueel

Koninklijke prestatie: 120 jaar ervaring bij Koninklijke Van Twist

DORDRECHT – Dit jaar viert Koninklijke Van Twist iets heel bijzonders. Drie collega’s zijn namelijk veertig jaar bij het bedrijf in dienst. Samen zijn zij goed voor 120 jaar ervaring, kennis en betrokkenheid. ‘We zijn ontzettend trots op Johan van der Ende, Ton Schouwenburg en Marcel Ridderhof. Drie echte vakmensen die al jarenlang een belangrijk onderdeel zijn van KVT. Elk vanuit hun eigen vakgebied’, laat het bedrijf weten.