Voor en door buurtbewoners.

Buurtnieuws

Wijkmarkt: sociale impact met verkoop groente en handgemaakte producten

Op woensdagen tussen 12:30 en 16:00 uur vindt iedere week een ‘Corona-proof’ wijkmarkt plaats bij de Groeituinen op de Patersweg 53 in Oud-Krispijn, Dordrecht. Eind mei nam Mathanja Walinga, voorzitter van de Groeituinen en initiatiefnemer van de Zolderkamer, het initiatief om op een woensdagmiddag handgemaakte mondkapjes te gaan verkopen. Inmiddels is dit initiatief uitgegroeid tot een wekelijkse wijkmarkt, waar naast handgemaakte mondkapjes, keuken- en tuinschorten en etuis ook diverse andere producten worden verkocht. Zo zijn er elke week verse, onbespoten groenten van Zorgboerderij de Zuidpunt en Stadslandbouwkas de Oude Beer en gedroogde (soep)groenten en plantjes voor in de tuin van de Groeituinen zelf. Ook wordt er koffie uit zusterstad Bamenda en jam en honing uit Dordrecht verkocht. En een regelmatige bezoekster van de Groeituinen verkoopt er haar creaties van spijkerstof. Inwoners van de wijk die zelf iets willen verkopen, zijn van harte uitgenodigd om een eigen kraampje te komen vullen!

De handgemaakte mondkapjes die op de wijkmarkt worden verkocht, zijn gemaakt van de restjes stof die overblijven na het maken van verzwaringsdekens en -kussens. De Zolderkamer produceert deze verzwaringsdekens en kussens op maat, voor prikkelgevoelige kinderen en volwassenen. Zij komen door de diepe druk van de kussens en dekens goed tot rust, iets dat zonder hulpmiddelen niet altijd lukt. Doordat de dekens en kussens in diverse kleuren en stofsoorten worden gemaakt, zijn ook de mondkapjes van de reststof verkrijgbaar in diverse prints en kleuren. De opbrengst vloeit grotendeels terug naar de Zolderkamer, die hiervan weer nieuwe dekens en kussens kan maken en daarmee vele kinderen en hun ouders gelukkig maakt. Van elk verkocht mondkapje gaat ook 1 euro naar hulp aan mensen in zusterstad Bamenda die getroffen zijn door de Corona-crisis. Mede om die reden is er ook een speciale Afrika-collectie mondkapjes, gemaakt van prachtige Afrikaanse stoffen.

De opbrengst van de koffie, thee en jam, die worden verkocht door Stichting Dordrecht Bamenda, gaat volledig naar onze zusterstad. Naast los, worden deze producten ook in cadeauverpakkingen met mooie kopjes en in speciale Dordrecht-Bamenda Corona-pakketten verkocht. Vanaf 24 juni worden sierraden uit Bamenda toegevoegd aan het aanbod. De opbrengst – die door Wilde Ganzen zal worden verdubbeld wordt ingezet om op diverse plekken de hygiëne maatregelen te nemen die nodig zijn om verdere verspreiding van het virus te voorkomen, om mensen die hun werk verloren hebben te helpen door ze nieuwe vaardigheden aan te leren zoals online verkopen en produceren van mondkapjes, om aangepast digitaal lesmateriaal te ontwikkelen voor kinderen met een beperking en om de zwaarst getroffenen van voedselhulp te voorzien. Omdat voor deze activiteiten, die door drie lokale partners van de stichting in Bamenda zullen worden uitgevoerd, in korte tijd veel geld opgehaald moet worden, is de stichting ook vervroegd gestart met de verkoop van kaartjes voor het exclusieve jubileumdiner van de stedenband, die volgend jaar haar 25-jarige jubileum viert. Wie nu een kaartje koopt, helpt nu de gevolgen van Corona in Bamenda beperken, en kan volgend jaar genieten van een heerlijk driegangen-diner, inclusief drankjes!

De verse groenten van de Zorgboerderij en van de Stadslandbouwkas worden op de dag zelf door zorgboeren en vrijwilligers van het land gehaald en naar de Groeituinen gebracht. Deze groenten, die voor de Corona-crisis naar diverse adressen hun weg vonden, bleven door de Corona-crisis deels onverkocht. De wekelijkse wijkmarkt biedt de twee organisaties de kans hun producten alsnog kwijt te raken. En dat gaat goed: vaak zijn de groenten na een uur al grotendeels uitverkocht. Wie veel keus wil hebben, kan dus het beste vroeg komen!

Nieuws van dordtcentraal.

Actueel

Pro Patria trapt 90-jarig jubileum af met uitwisselingsconcert NLS

DORDRECHT – Voor muziekvereniging Pro Patria is het een bijzonder jaar want deze van oorsprong Dubbeldamse …

112-nieuws

Grote hoeveelheid chemicaliën aangetroffen in loods Dordrecht na controle op A16

REGIO – Een controle op de A16 heeft maandag 13 april 2026 geleid tot de ontdekking van een grote hoeveelheid chemicaliën in een loods in Dordrecht. Drie personen zijn aangehouden in verband met de zaak, die onderdeel lijkt te zijn van de aanpak van ondermijnende drugscriminaliteit. ( Foto’s: Politie )

Actueel

Modelspoorbouwers en andere clubs ‘Podium N3’ in zak en as

Bedrukte gezichten bij Modelspoorgroep Drechtsteden, afgelopen weekend. De clubleden hadden toen net hun geliefde miniatuurtreinbanen ontmanteld in Podium N3 aan de Merwedestraat 275. Dat pand moet van de gemeente Dordrecht, die eigenaar is, snel dicht wegens vermeende brandonveiligheid.